Господе боже: Барала бесплатен ручек во ресторан, бидејќи била позната на ТикТок, па газдата и рекол да…(ВИДЕО)


Господе боже: Барала бесплатен ручек во ресторан, бидејќи била позната на ТикТок, па газдата и рекол да…

Јавна тајна е дека многу “инфлуенсери” (луѓе со многу, или не така многу следачи на социјалните мрежи) сакаат да посетуваат ресторани, односно да им исрпаќаат пораки, и да од сопствениците бараат бесплатен ручек. Во замена, нудат да ги споменат на Инстаграм, ТикТок и слични платформи.

Оваа инфлуенсерка од Хрватска, Дорис Станковиќ, не поминала многу добро кога се обидела да го направи истото, па одлучило своето искуство да го сподели со своите следачи.

-Луѓе мои, што доживеав…вие сите знаете, дека ние како инфлуенсери, тиктокери, јутјубери, знаеме да имаме соработка. Јас се јавив на еден ресторан во Пореч, дали се заинтересирани за соработка, по пат на Инстаграм стори – изјавила таа.

Таа во порака на надлежните во ресторанот им испратила понуда да нејзе и дозволат да бира што сака со менито, а таа за возврат ќе објави реклама на стори.

Шокираната тиктокерка не можела да верува што следело. Од ресторанот рекле дека нејзината понуда, во најмала рака е смешна, и дека такво нешто можат да добијат Мадона, Серена Вилијамс или Вил Смит. Тие и понудиле износот од нејзиниот ручек, која поштено би го платила во ресторанот, би го уплатиле во хуманитарни цели.

-Во спротивно, нема џабе ни кај стара баба – нагласиле од ресторанот.

Што точно се случило понатаму, погледнете во видеата во продолжение:


Like it? Share with your friends!

-1
1 share, -1 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format