Ова куче ја има најдолгата муцка на светот, а луѓето го обожаваат (ФОТО)


Ова куче ја има најдолгата муцка на светот, а луѓето го обожаваат…

Секое куче има некоја физичка карактеристика која го издвојува од другите, без разлика дали е тоа долгиот врат, спуштените очи или кратката опашка, ова куче од Русија со име Ерис навистина има специфична карактеристика – тоа е сопственик на најдолгата муцка на светот.

Ерис е женка чија муцка достигнува неверојатни 31 сантиметар, а иако нема службени мерења, се верува дека тоа е најдолгата муцка на светот.

Парот од Ричмонд, Лили и Савана, ја посвоиле во јули 2018 година.

Тогаш таа била само бебе и никој не знаел колку нејзината муцка ќе порасне.

Таа неодамна го прослави својот втори роденден. Денес Ерис на социјалните мрежи има повеќе од 180.000 следбеници.

Погледнете ги фотографиите во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format