Работи кои хороскопските знаци ги сакаат во сексот, но не сакаат да ви ги откријат


Откријте го тоа според хороскопот и доведете го вашиот сакан до лудило.

ОВЕН

Покажете му дека го обожавате, никогаш не му наредувајте, но и не се согласувајте во се со него, тоа му е навистина здодевно. Сака да доминира, сексот со него често е груб, брз и многу возбудлив. Разбудете го со сексуална масажа на скалпот и грицкање на ушните ресички.

БИК

Кај бикот држете се за познатата народна поговорка дека љубовта оди низ желудникот. Со него бидете духовити и стрпливи.

Ќе ви се исплати бидејќи биковите се страстни и издржливи љубовници, но им недостасува иновативност. Бакнувањето по вратот ќе ги излуди, како што би ги излудела и црвена лента врз очите.

БЛИЗНАЦИ

Близнаците сакаат да разговараат и ќе ги воодушевите ако им ги проширите хоризонтите. Не се срамежливи, сакаат да експериментираат.

Фатете ги за дланките. Мажот близнак сака смукање на прстите, а девојките бакнување на дланките како да се принцези.

РАК

Ако им делите комплименти, внимавајте да се искрени и иновативни, бидејќи во спротивно веднаш ќе ве прочитаат. Всадете им чувство на доверба и дозволете им да ви помогнат.

Нежниот секс со раковите ги вклучува сите сетила, но не очекувајте некои посебни новини. Жените сакаат милување на градите, како да се принцези, а и мажите пределот кај градниот кош.

ЛАВ

Лавовите се возбудуваат ако им се восхитувате и им давате комплименти, па и кога не се сосема искрени. Многу се чувствителни и страствени љубовници, а најмногу од се ценат позната територија бидејќи на неа се најдобри.

Ќе ги разнежните со масажа и грепкање по грбот.

ДЕВИЦА

Девиците имаат потреба од партнери кои интелектуално ќе ги стимулираат. Многу ретко се одлучуваат за авантури, а во долготрајните врски со девиците сексот е се подобар и подобар.

Доста се конзервативни и во сексот не сакаат неочекувани ситуации. Стомакот им е главна ерогена зона.

ВАГА

Вагата ќе ја воодушевите ако и дозволите да говори сама за себе. Нема да ви биде тешко да ја освоите ако сте искрени со неа и забавни.

Најчувствителниот дел од телото им е долниот дел од грбот и задникот. Ова искористете го додека танцувате, а потоа и кога ќе преминете на интимните зафати.

Сексот ќе ви биде неверојатно искуство, како да гледате филм. Вагите се многу инвентивни љубовници.

СКОРПИЈА

Не се обидувајте да ги контролирате, но немој да бидете и млитави затоа што тие сакаат силни луѓе. Сексот со скорпиите е интензивно и страстно искуство.

Многу се издржливи и подготвени се за исполнување на било какви фантазии. Гениталиите, се разбира, се ерогена зона на било кој хороскопски знак, но кај скорпиите се нешто екстра чувствително.

СТРЕЛЕЦ

За да ги привлечете мора да ја задржите емоционалната воздржаност. Лесно ќе ги викнете на состанок, но тешко ќе ги убедите на врска. Па дури и кога ќе ги убедите на тоа, бидете подготвени дека ќе мора да ги делите.

Они се кралеви на авантурата, сакаат да истражуваат, да имаат секс во природа и слично. Не се за конзервативни партнери. Посветете се на нивните бедра и воопшто на внатрешните делови од телото.

ЈАРЕЦ

Сакаат да разговараат за сериозни теми и потребен им е некој кој добро ќе ги насмее. Никогаш не доцнете на состанок!

Многу се издржливи љубовници, може да водат љубов цела ноќ, па дури и повеќе од тоа. Добри се во она што го прават, но не се многу креативни. Воодушевете ги со милување на нозете, а изненадете ги со обрнување внимание на колената.

ВОДОЛИЈА

За да заведете водолија неопходна ви е добра комуникација и флексибилност. Ерогени зони им се глуждовите и листовите. Масирајте им ги се додека едноставно не ги врзете за себе.

Сексуалноста им е креативна. Сексот го доживуваат како забава и сакаат брзи партии.

РИБИ

Рибите можете да ги воодушевите со разговор за културата и духовитоста. Ним им е потребен позитивен партнер кој ќе им дели комплименти.

Ќе ги излудите со масажа на стапалата, бидејќи тие се нивната главна ерогена зона. Сакаат еротски игри, глумење улоги и слично.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format