Судиката која Џоковиќ ја погоди со тениско топче, доби огромни навреди на Инстаграм


Судиката која Џоковиќ ја погоди со тениско топче, доби огромни навреди на Инстаграм…

Корисниците на Инстаграм на оваа социјална мрежа го пронајдоа профилот на судиката која српскиот тенисер Новак Џоковиќ ја погоди со топче на УС Опен, поради што е дискафликуван.

Нервозниот Џоковиќ во првиот сет го удри топчето и ја погоди судиката во грло, а главниот судија на мечот почитувајќи ги правилата донел одлука за дисквалификација. Најдобриот тенисер на светот веднаш се извини, но сепак мораше да го напушти турнирот.

Иако Новак не го открил идентитетот на судиката, корисниците на Инстаграм успеале да го пронајдат нејзиниот профил и пишувале навредливи коментари под нејзините фотографии, пишува Кликс.

На фотографиите се гледа дека судиката сака алкохол, а на една од фотографиите позирала со оружје, па корисниците на Инстаграм и во тоа виделе повод за навреди.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format