Антонио Бандерас позитивен на коронавирус


Антонио Бандерас позитивен на коронавирус…

Познатиот шпански актер Антонио Бандерас објави денес дека е позитивен на коронавирус.

Бандерас на својот 60ти роденден на социјални мрежи соопшти дека е во карантин, дека се чувствува релативно добро и дека чувствува малку повеќе умор од вообичаено.

Бандерас додаде дека времето за опоравување го користи за читање, пишување но и одмор, наведува CNN.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format