Блогерка заминала во Хрватска, се шокирала како изгледа апартман од 83 евра по ноќ (ВИДЕО)


Блогерка заминала во Хрватска, се шокирала како изгледа апартман од 83 евра по ноќ…

Позната ТикТок блогерка од Австрија, Саомаи, која ја следат преку 218 илјади луѓе, заминала во Хрватска на одмор, но останала непријатно изненадена кога видела дека нејзиниот апартман чини 83 евра.

Прво пристигнала во Брсеч, каде што ја дочекало непријатно изненадување – прескап апартман во однос на она што го нуди.

-Пристигнав во Хрватска, во прекрасниот град Брсеч, а сега ќе ви го покажам апартманот. Можете ли да поверувате? Одвратно. Не можам да поверувам кој го изнајмува ова за толку многу пари – изјави таа снимајќи апартман во близина на Опатија во кој ноќевање чини 83 евра, а во кој се наоѓа брачен кревет, кујна и купатило.

-Бев бездомник – изјави таа и откри дека ги земала перницата и покривачот и ноќта ја поминала на плажа.

-Еве, тоа беше мојот смештај во текот на ноќта. Се сложувам дека е опасно, можев да бидам ограбена, но преживеав. Морам да признаам дека на плажа одлично се наспав.

Блогерката после ова непријатно искуство се упатила кон Ровињ.

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

@saomaile

I spent the night outside. Follow me on IG📸: lesaomai❤️ ##travel ##travelling ##croatia ##travellife ##traveldiaries ##travelvlog ##hotel ##homeless

♬ original sound – saomaile

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format