Велат дека со оваа крема целулитот исчезнува за помалку од седум дена


Искуството на жените вели дека кремите кои ќе ги направите дома се многу поефикасни од оние кои ги купувате, барем кога станува збор за целулитот.

Па доколку имате проблем со досадниот целулит тогаш оваа крема е вашето решение.

Дамите велат дека по една недела ќе ги забележите првите резултати, а целулитот ќе исчезнува пред вашите очи.

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

– 100 мл од било која детска крема

– 5-6 таблети Мумијо

– 20 капки етерично масло од портокал

– 3-5 капки етерично масло од цимет

крема за целулит

ПОДГОТОВКА:

Во тегла (не помала од 150 ml) ставете 100 грама детска крема. Потоа додадете 5-6 фино иситнети таблети Мумие до форма на прав и промешајте ја оваа смеса. Таблетите мумие држете ги во фрижидер, на тој начин полесно се гмечат и иситнуваат. Додадете 20 капки портокалово масло (или друго цитрусно масло) и не повеќе од 5 капки масло од цимет.

Сите состојки темелно измешајте ги, поклопете и оставете смесата нека отстои 8-10 часа. После тоа, промешајте повторно.

Вашиот домашен антицелулитен крем е подготвен за употреба. Не заборавајте да ја затворите тегличката после секоја употреба на кремата.

Јогурт против целулит

УПОТРЕБА:

За постигнување најдобри резултати, потребно е кремата да ја втријувате секојдневно на проблематичните делови од телото, со силни движења.

Првите резултати очекувајте ги веќе после 7 дена.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format