Во Македонија денес 109 нови случаи на коронавирус и тројца починати


Во Македонија денес 109 нови случаи на коронавирус и тројца починати…

Во последните 24 часа се направени 1486 тестирања, а регистрирани се 109 нови случаи на ковид-19 во:

-Скопје 40 -Куманово 10 -Штип 3 -Прилеп 12 -Тетово 6 -Струга 4 -Битола 6 -Охрид 7 -Кавадарци 3 -Гостивар 2 -Струмица 2 -Крива Паланка 2 -Пробиштип 1 -Пехчево 1 -Виница 2 -Делчево 1 -Свети Николе 1 -Кичево 4 -Ресен 1 -Неготино 1

Починати се 3 лица, пациент од Кичево (64г), пациент од Скопје (61г) и пациентка од Македонски Брод (70г).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 89 оздравени пациент од:

-Скопје 29 -Куманово 13 -Дебар 2 -Штип 4-Тетово 4 -Велес 1 -Битола 2 -Гостивар 13 -Струмица 1 -Радовиш 1 -Пехчево 1 -Виница 2 -Делчево 6 -Свети Николе 4 -Кичево 6

Досега во земјата се направени вкупно 154.948 тестирања на ковид -19.

Нема тестирања во рамките на скринингот.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14871, бројката на оздравени пациенти е 12054, на починати е 609, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2208.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format