Гостин на свадба пронашол одличен начин да се заштити од корона (ВИДЕО)


Гостин на свадба пронашол одличен начин да се заштити од корона…

Поради епидемиолошките мерки кои се на сила, свадбите се одржуваат во необични околности. Ограничен е бројот на гости, препорачана е социјална дистанца, а не се препорачува и бакнување и прегрнување со младенците или другите гости.

Не сакајќи да си ја скрати добрата забава, ниту пак младенците да ги лиши од своето присуство, гостин на една свадба во Херцеговина дошол до интересно решение.

Облекол заштитно одело, а на главата ставил кацига и така овозможил уживање до ситните часови без страв од зараза со коронавирус, пишува Крстарица.

Погледнете го видеото во продолжение:

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format