“Доколку Меланија сака да оди, нека оди”: Односот на Трамп со првата дама на САД ќе ја растажи секоја жена


“Доколку Меланија сака да оди, нека оди”: Односот на Трамп со првата дама на САД ќе ја растажи секоја жена…

“Бракот на Меланија и Доналд е само договор, јасен и едноставен”, тврди некогашниот адвокат на првиот човек на САД.

Доналд Трамп само ги кренал рамената кога дознал дека Миланија би можела да го остави поради наводно неверство, ја користел ќерката Иванка за шармирање на мажи во текот на деловните договори и го критикувал изгледот на својата ќерка Тифани. Ова стигнува во новата книга “Нелојален” на Мајкл Коен, поранешен личен адвокат на претседателот на САД, пишува Дејли Мејл.

Коен тврди дека на Трамп не му пречела реакцијата на Меланија на неговото наводно неверство и се однесувал како неговиот трет брак да е “само уште еден договор”.

Трамп наводно му рекол на Коен:

-Секогаш можам да најдам друга жена. Тоа за мене не е проблем, доколку таа сака да оди, нека оди!

Помеѓу корисници на книгата “Нелојален” се најде уште една ужасна приказна. Наводно, Трамп се фалел дека својатаќ ерка Иванка ја користи како “мамец” за да го одблече вниманието на бизнисмените со кој се состанувал бидејќи проценил дека “тие не можат да размислуваат трезвено кога се во близина на Иванка”.

ФБИ го уапсиле Мајкл Коен во 2016. година бидејќи на порно ѕвездата Сторми Даниелс и платил 130.000 долари недела дена пред изборите:

Сторми раскажала дека имала секс-афера со Трамп, после што следел жесток вербален конфликт помеѓу неа и Трамп на Твитер. Коен е осуден на три години затвор поради кршење на правилата и финансирање на кампањи и други кривични дела, но летото е пуштен во домашен притвор на година дена поради коронавирусот.

Во раните медиумски настапи Коен потсетил дека во 2007. година поранешниот сопруг на Џил Харт им се обратил на медиумите, тврдејќи дека Трамп, тогаш “само” милијардер и без јасно изречени претензии да се кандидира за претседател на САД, ја малтретирал и извршил сексуален напад во 199.3 година. Коен добил тешка задача да преговара со Џил која ги демантирала обвиненијата на поранешниот сопруг изнесени на сметка на Трамп. Сепак, приказната повторно исплива во јавност за време на кампањата на Доналд Трамп за претседател на САД.

Како човек кој ги “пегла” сите непријатни ситуации, Коен добил задача да оди кај Меланија и и објасни дека Харт и Трамп ги негираат тврдењата, но знаел дека е на “лизгав” терен.

-Секој од нас беше свесен за неверството, но го почитувавме непишаното правило дека нема да го признаеме она што се случило.

Знаев само дека знаеше дека ја лажам. Меланија знаеше се, но не го направи она што поголемиот дел од жените ќе го направат во нејзина ситуација – навел Коен.

Во 2011. година, обвиненијата на Сторми Даниелс за прв пат се појавиле на радарот на Трамп и Коен, како неговиот личен адвокат, имал задача и овие проблеми да ги “испегла” и со некоја магија направи да исчезнат.

-Сигурен сум дека Меланија ова нема добро да го поднесе. Не заборавајте дека сум оженет со жена од Источна Европа. Тие не простуваат вакви работи – ги пренесува Коен зборовите на идниот претседател по сознанијата дека Сторми ќе излезе во јавност.

Кога Сторми се втишила, Трамп, како што наведува Коен, ја погледнал нејзината фотографија и прокоментирал дека е тажно што продуцентите на “The Apprentice” чиј домаќин беше тој тогаш, нема да го повикаат како гостин.

-Човече, гледаноста би била сјајна. Тоа е супер за мене – изјавил Трамп.

-Не, доколку Меланија би дознала за тоа – се спротиставил Коен.

“Никогаш не научил да ги почитува жените”

Некогашниот личен адвокат на претседателот на САД во книгата тврди дека “знаел дека Трамп ќе доведе згодни жени во својот кабинет и насилно ги бакнува додека не ги ‘скрши'”. Наведува исто така дека претседателот на најмоќната земја на светот “фаќал жени за образи, ги повлекувал кон себе и ги бакнувал така да има остави модрица на усните”.

-Неговите ставови потекнуваат од друг период, тој никогаш не сфати дека би требало да ги почитува жените. Доколку некогаш го уловат во неверство, а Меланија му се заканува дека ќе го напушти, нема да биде ниту вознемирен ниту повреден, што претпоставувам, го знаела и самата Меланија. нивниот брак е само уште еден договор, јасен и едноставен – пишува некогашниот адвокат на Трамп, пренесува Телеграф.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format