Еве зошто наредна година Дојран ќе има 10 пати повеќе туристи од Охрид, Охриѓани едноставно претераа (ФОТО)


Еве зошто се повеќе туристи заминуваат во Дојран наместо во Охрид, Охриѓани едноставно претераа…

Поради затворањето на границите, оваа година македонските туристи беа принудени да изберат домашни дестинации за летувања, а тоа резултираше со астрономски цени со кои угостителите ги пречекаа туристите, се со цел да ја спасат “изгубената сезона”.

Но, доколку можеме да избереме една дестинација која станува хит кај македонските туристи, тоа е дефинитивно Дојран. Град кој плени со својата убавина, но и ги пречекува туристите со насмевка и нормални цени, за разлика од некои други туристички дестинации во Македонија.

На социјалната мрежа Фејсбук се појави фотографија која израдува многу луѓе, за што поточно се работи, погледнете во продолжение:

Фото: Спасе М/ Патувања во Македонија


Like it? Share with your friends!

5
1 share, 5 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format