За десет месеци ослабел дури 55 килограми! Исфрлил само една работа од својот живот: Многумина не знаат дека ова најмногу дебелее


За десет месеци ослабел дури 55 килограми! Исфрлил само една работа од својот живот: Многумина не знаат дека ова најмногу дебелее…

Човек со псевдоним Пиево ослабел дури 55 килограми за 10 месеци, и тоа на здрав начин, без гладувања и диети.

На социјалните мрежи се појави негова фотографија пред и после трансформацијата, која луѓето ги оставила во неверување. Поготово мажите кои имаат проблеми со вишокот сало на стомакот.

Пиево одлучил да ослабе кога имал 155 килограми и се чувствувал нефункционално. Борбата со вишокот килограми траела 10 месеци, а масните наслаги од стомакот исчезнале благодарение на една одлука.

Од секојдневното внесување намирници и пијалоци ги исфрлил само алкохолните пијалоци. Покрај тоа, два пати неделно вежбал во теретана. Никогаш не ја прескокнувал дневната прошетка до работа, а неделното мени го подготвувал секој понеделник. Тој исто така пиел и многу вода.

После 10 месеци, Пиево сега има 100 килограми и се чувствува многу подобро, но не планира да запре.

Многу луѓе секојдневно се изгладнуваат за да го симнат вишокот килограми, воопшто не сфаќајќи дека тоа не е здраво и дека она што може да им ја поремети физичката линија може да биде токму алкохолот. Често младите се опуштаат со неколку чаши, не сфаќајќи дека со тоа сериозно можат да им наштетат на плановите за посакуваната линија.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format