Има 50 години, а изгледа како тинејџерка! Тајната на нејзината убавина, се наоѓа во…(ФОТО)


Оваа американка има 50 години и никој не може да поверува во тоа.

View this post on Instagram

Monday Blues. Feeling the blue vibes 💙. The only reason a woman should look down, is to show off her eyeshadow 😘 ⠀ Swipe to see the smoky blue eye I created for a date night. I used to be afraid to use dark colours. However, you can see it can work for any event such as party glam, evening glam and more recently as part of your bridal looks. ⠀ I had lots of people messaging me regarding my lip colour. Here I used a lovely nude lip colour sent by the absolute stunner our desi Jlo @nindykaur in the colour Dollar. I look forward to trying out the other vibrant colours. It’s for all you matte lovers and I loved how once applied, it did not budge! ⠀ Now taking 2020 & 2021 party & bridal bookings. Contact me for availability as 2021 key dates are being booked up leaving limited availability ⠀ Key products used: Base: @benefitcosmeticsuk Porefessional Primer, Foundation @maccosmetics studiofix & @hudabeauty faux filter Contour: @maccosmetics foundation stick NC50, @benefits Hoola Bronzer Eyes: @morphebrushes Jaclyn Hill pallet, was (Twerk, Chip & Mocca) Lashes: Molly, set using adhesive lash pen (gifted by @lashability ) Lips: @nindykaurcosmetics in Dollar ⠀ #aspiringmua #mua #coventrymua #westmidlandsmua #professionalmua #bridalpartymakeup #bluesmokyeye #hudabeauty #morphepalette #narsissistic #loveyourself #bridalglammakeup #fabat50 #glammakeup #lockdownlooks2020 #datenightglam #rajangillmua

A post shared by WEST MIDLANDS BRIDAL MUA (@rajan.kg) on

Рајан Џил поради својот неверојатен млад изглед често добива прашања дали нејзините ќерки Џасмин (25) и Нилам (19) се всушност нејзини сестри.

“Моите ќерки обично се срамат кога некој ќе ги запраша дали сум им сестра, но сметам дека тоа е огромен комплимент. Добро се чувствувам поради тоа”, изјавила Рајан.

Со својот изглед збунува многумина на социјалните мрежи, посебно кога гледаат фотографии со нејзините наследнички, бидејќи не изгледа како мајка на возрасни ќерки.

“Лудо е што секогаш морам да носам лична карта бидејќи никогаш не знам дали ќе ме прашаат во супермаркет дали сум доволно стара да купам флаша вино. Тоа е комплимент, но е многу непријатен. Мислам дека постои голем притисок на помладата генерација да изгледа постаро од своите години. Социјалните мрежи играат голема улога во тоа. Се поставуваат филери, се става многу шминка, па потоа се појавува некој како овој касиер, збунет кога ќе ја видат личноста во живо”.

“Не се чувствувам како да имам 50 години, но поради социјалните норми луѓето мислат дека не треба да се облекуваат или шминкаат на одредени начини. Но јас го правам само она што ме прави среќна”, нагласила Рајан која вели дека и побарале лична карта кога сакала да купи лак за радијатори, за што во САД треба да имате повеќе од 16 години.

Рајан напоменала дека никогаш не користела ботокс.

“Најверојатно имам добри гени. Се обидувам да живеам здраво, избегнувам брза храна и се грижам за кожата. Никогаш не се сончав, па претпоставувам дека тоа делумна ме спаси од брчките. Нема шанси да лежам на сонцето со часови”, вели таа.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format