Колку се само подготвени: Крадци за само 20 секунди подигнаа автомобил, украдоа катализатор и побегнаа (ВИДЕО)


Колку се само подготвени: Крадци за само 20 секунди подигнаа автомобил, украдоа катализатор и побегнаа…

Бразилски криминалци се снимени како среде бел ден подигнуваат автомобил Honda Jazz во англискиот град Лејчестер, крадат катализатор и бегаат со друг автомобил.

Еден од крадците за тоа време се обидел да го заплаши случајниот минувач кој ја снимал кражбата, а потоа побегнале во црно Волво.

Се претпоставува дека кражбата е извршена поради вредните метали кои се наоѓаат во катализаторот, ак ои можат да се препродадат за неколку стотици фунти.

Погледнете го видеото во продолжение:

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format