Мажите ги обожаваат жените со вакви очи (ФОТО+ВИДЕО)


Мажите ги обожаваат жените со вакви очи…

Во тренд се крупните очи со долги трепки, но со помош на шминка речиси секоја девојка или жена може да добие бамби очи.

Големи, крупни очи кои заносно трепкаат изгледаат неодоливо. Природата некои девојки ги надарила со крупни очи, а дурги пак, мора да се снаоѓаат со користење на шминка.

Благодарение на големиот избор на шминки, големите бамби очи многу брзо се добиваат со малку труд во шминкањето, а се што ви е потребно е бела сенка, црн ајлајнер и маскара.

View this post on Instagram

#BambiEyes 👀🦌

A post shared by Dandi Jonguitud (@dandibum) on

Погледнете го видеото во продолжение и дознајте како со малку труд, можете да добиете совршено крупни бамби очи:

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format