Македонки раскажуваат за најдобриот секс во животот, за третото сонува секоја жена


За некои луѓе е непријатно своите сексуални искуства да ги кажуваат јавно, го сметаат тоа за своја приватна работа, а некои пак се расположени своите искуства да ги споделат со другите.

Женски исповеди за нивните најдобри сексуални искуства.

Иако постојат луѓе кои не сакаат да зборуваат за тоа, ретко кој не сака да слуша за туѓите сексуални доживувања.

„Еднаш ги оставив гаќичките облечени за време на сексуален однос, така што мојот партнер само малку ги помести пред да започне со пенетрација. Гаќичките го допираа мојот клиторис, што ми овозможи дополнително задоволство“ – обајснува една испитаничка.

„Сакам да бидам што е можно подолго време облечена, а сопругот да ме соблекува постепено и бавно. Обожавам долна облека.“

„Обожавам или максимално гласен или сосема тивок секс. Еднаш моето момче и јас бевме во станот на неговиот пријател, каде ѕидовите се тенки како парче хартија, па моравме да се трудиме да бидеме многу тивки. Возбудата растеше од минута во минута.“

„Поза – обратна каубојска додека партнерот ме држи за градите. Совршено!“

„Му дадов вибратор на партнерот за да ме задоволи, но тој истовремено влезе во мене. Комбинацијата од вибрирање и чуството на потполна исполнетост се полн погодок!“

„Моја омилена поза е кога ќе ги ставам нозете преку неговите раменици. И двајцата уживаме.“

„Doggy style пред огледало – дефинитивно непроценливо искуство бидејќи и двајцата си ги гледавме лицата, кои зрачеа од страст и задоволство.“

„Еднаш момчето ми стави привремени тетоважи на моите гради со валкани зборови. Мислев на него цел ден на работа и се чувствував како да кријам некоја секси тајна. Возбудата ме држеше наредните две ноќи.“

„Обожавам како партнерот ме гребе по грбот, го доживувам како знак дека ме посакува. Кога сум расположена за груб секс, нежно го грицкам по вратот.“

„Обожавам да ја ставам неговата рака под мојата маица додека гледаме ТВ. Пола час играње со моите гради моментално ми го подобрува расположението.“

„Пред моето момче да се спушти таму долу, сакам со коцка лед да ми кружи околу клиторисот. Комбинацијата од лед и неговиот топол јазик ме излудува.“

„Понекогаш пуштаме порно филм додека водиме љубов. Мислев дека тоа ќе ми пречи, но напротив.“

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format