Мрачна исповед на познатата спортистка: Ме удираше додека не почнеше да ми тече крв (ФОТО)


Спортистката опишала каква тортура преживеала на тренинзите.

Славната лизгачка од Кина, Џесика Шуран Ју, која го претставувала Сингапур на натпревари, одлучила да проговори и опише низ какви маки морала да поминува во текот на својата кариера.

Таа на својот Инстаграм профил ги изнесе сите детали, а нејзината објава предизвика сериозни реакции во јавноста и во светот на спортот.

-Имав 11 години кога започна физичкото злоставување. Тренерот ме тепаше со заштитна навлака за ножевите на лизгалките. Кога ќе се налутеше, а тоа се случуваше секој пат кога ќе направев и најмала грешка, бараше да ги испружам рацете и започнуваше да ме удира по нив.

-Некогаш ме тепаше и без предупредување по рацете и нозете и тоа пред сите на лизгалиштето. Кога имал посебно лош ден, ме удираше и по десет пати последователно – започна Џесика со својата исповед и продолжи:

-Кога би имала проблеми со скоковите, би ме повикал да застанам близу него и потоа ќе ме удри во потколеницата со остриот дел од неговите лизгалки. Ќе ми потечеше крв, но мораше да продолжам со тренингот.

View this post on Instagram

Peep the pink 🤠 hat in the back

A post shared by Jessica Shuran Yu (@_jessicayu_) on

-Имав само девет години кога тренерот ме праша дали сум подготвена да направам се за да заминам на Олимписките игри. Одговорив дека сум, иако тогаш немав поим што значи тоа – напиша 20 годишната лизгачка која тврди дека тренерот и нанел повреда два дена пред олимписките квалификации на кои не успеала.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format