Напиток кој ги полуде жените: Овој пијалок го топи салото во рекордно време


Напиток кој ги полуде жените: Овој пијалок го топи салото во рекордно време….

Користејќи ги наведените состојки во точно зададените количини, ќе можете да направите моќен напиток кој ќе ви помогне да ги отстраните сите маснотии кои се насобрале на стомакот.

Она што е единствен услов кога е во прашање земањето на овој напиток е неговото редовно конзумирање, односно секое утро и тоа исклучиво на празен стомак.

Потребни состојки:

-Една ипол чаша вода
-Една лажичка мед
-Една лажичка чија семки
-Лимон

Подготовка:

Од лимонот исцедете го сокот, чија семките потопете ги во вода, па оставете ги да одстојат 60 минути.

За тоа време тие ќе набабрат, а на крајот додадете го медот и сокот од лимон. Сето тоа добро измештајте го. Земајте по една лажица смеса наутро пред јадење.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format