Најубавите вести за Македонија денес: Бројката на новозаразени од коронавирус денес во Македонија изнесува само…


Во последните 24 часа се направени 817 тестирања, а регистрирани се 39 нови случаи на ковид-19 во:

– Скопје 7- Куманово 3- Прилеп 8- Тетово 2- Струга 2- Гостивар 11- Гевгелија 2- Кочани 2- Кратово 1- Свети Николе 1

Починати се 4 лица, двајца пациенти од Куманово (43г и 66г), двајца од Скопје (71г и 77г).

Сите пациенти се починати во болнички услови.Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 48 оздравен пациент од:

– Скопје 6- Штип 21- Тетово 3- Струга 1- Битола 1- Гостивар 6- Гевгелија 1- Кочани 2- Пробиштип 1- Виница 2- Кичево 4

Досега во земјата се направени вкупно 147.819 тестирања на ковид-19.

Нема тестирања во рамките на скринингот.Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 14330, бројката на оздравени пациенти е 11062, на починати е 600, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 2668.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format