Неверојатно тело: Роналдо изгледа совршено, тој ги импресионира и останатите фудбалери (ФОТО)


Неверојатно тело: Роналдо изгледа совршено, тој ги импресионира и останатите фудбалери…

Ѕвездата на Аталанта Папу Гомез не може да верува колку Кристијано Роналдо добро изгледа. Буквално.

Аргентинецот вели дека неговиот ривал од Јувентус изгледа како кукла, односно дека е двојник на Кен.

View this post on Instagram

Morning Workout💪🏼

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

Не е тајна дека Роналдо премногу вложува во својот изглед и стил, и дека секогаш кога ќе застане пред камерите се труди буквално секое влакненце да му биде под конец.

Инстаграмот на фудбалската ѕвезда е пренатрупан од фотографии од фудбалската ѕвезда како позира, облечен или гол, така што може да се види неговото неверојатно тело.

View this post on Instagram

Recharge 🔋☀️😉💪🏼

A post shared by Cristiano Ronaldo (@cristiano) on

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format