Нов хорор во Бејрут: После страшната експлозија, утрово ги дочека ова (ВИДЕО)


Нов хорор во Бејрут: После страшната експлозија, утрово ги дочека ова.

Засега не е познато што е причината а пожарот.

Во главното пристаниште во Бејрут изби пожар, нешто повеќе од месец дена после страшната експлозија во складиште за амониум-нитрат во тој град, во која загинаа 191 лице.

Како што наведува Ројтерс, голем столб од црн чад се издигнал во небото над престолнината на Либан. Засега не е познато што е причината за пожарот.Во експлозијата во главниот град на Либан, која се случи на 4. август, уништени се пристанишни објекти, а опустошени се и локалните области.

Засега се уште не се знае што го предизвикало пожарот кој запалил речиси 3.000 тони амониум-нитрат сместени во складиште во бејрутското пристаниште.

Во живо:


Like it? Share with your friends!

-1
1 share, -1 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format