Ова е најчудната јахта на светот – приметувате ли зошто? (ВИДЕО)


Ова е најчудната јахта на светот – приметувате ли зошто?

Оваа јахта е една и единствена.

Снимката настанала во Капри, Италија, и прикажува јахта која изгледа како да е превртена наопаку.

Прилично бизарно дизајнираното пловило се нарекува “Оливија О” и е во сопственост на израелскиот милијардер Ејал Офер. Според авторот на снимката, Џузепе Катуњу, јахтата е долга 88 метри, а на неа се сместени кино, спа центар и хелиодром.

Погледнете го видеот во продолжение и дознајте за што всушност се работи:

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format