Овој пар се мачел со неплодност, па посвоиле четири деца: Жената некако забременила, а потоа докторот ги шокирал


Овој пар се мачел со неплодност, па посвоиле четири деца: Жената некако забременила, а потоа докторот ги шокирал

Неверојатна вест го потресе нивниот живот.

Животот пишува драми, а колку ги има оние со тажен епилог, фала богу ги има и оние со среќен, па и прекрасен крај.

Максин и Џејн Јанг од САД имале син, но со години се мачеле уште еднаш да станат родители. Кога подигнале раце од новото потомство, се пријавиле на разни листи за посвојување.

Благодарение на добрите услови за живот и тоа што никогаш немале проблеми со законот, тие поминале на листите, па во рок од четири години, посвоиле исто толку деца.

Но, тука беше само почетокот на радосните вести. После неколку недели, на ултразвук открила дека ќе добие четворки. Џејк после оваа информација морало да пие лекови за смирување, додека Максин со денови вриштела и пеела од возбуда. Нејзиниот син ќе има вкупно осум браќа и сестри.

Во нивната весела куќа, за неколку месеци нема да има пет, туку девет деца. Девет деца помладо од 10 години, каква журка.

“Не мислев дека можам да забременам, а да не станува збор за вантелесно оплодување, како што беше случајот со првиот син. Се сеќавам дека на Џејкс му испратив порака бидејќи бев во шок. Докторите се загрижија за бременоста, а ние за останатите деца, бидејќи во седумчлено семејство, дојдоа уште четири деца”, изјавила Максин.

Бебињата се родиле навреме и тие се добро, така што тројцата синови и двете ќерки сега чекаат уште на четири мали срциња во куќата.


Like it? Share with your friends!

-1
2 shares, -1 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format