Односот со сопругот ми беше здодевен и сакав да се разведам: Кога го зема ова во рацете, доживеав чудо


Еве неколку совети како да ја искористите ова во врелите ноќи.

Во секс шоповите постојат бројни секси играчки, но експертите велат дека оние кои ви се најпотреби – се на дофат на вашата рака. Станува збор за перница, која може да го подигне вашиот сексуален живот на ново ниво, верувале или не.

Перницата е сјајна секси играчка, посебно доколку сте почетник и тек започнувате со експериментирањето. Еве неколку совети како да ја искористите во врелите ноќи.

Перницата може да му помогне на вашиот партнер да го пронајде патот до Г-точката и вистинскиот агол за пенетрација. Доволно е да ставите перница под својот грб, така што ќе направите подобар агол за продирање, со оглед на тоа дека задникот ќе биде подигнат.

Доги стил

Ова е една од омилени пози, но умее да биде многу напорна за жените. Неколку мерници можат да помогнат, наредете неколку под себе, па потпрете се преку нив, така ќе ги опуштите вашите раце и оваа поза ќе биде прилично удобна на подолг период.

Подигнете го задникот

Кога во текот на сексот лежите на стомак, употребете перница за да го подигнете задникот – тоа ќе го зголеми аголот за пенетрирање, а со тоа и уживањето ќе биде поголемо.

Удобноста на прво место

Сите понекогаш завршуваме на необични места во текот на секс акција – на маса, машина за перење, на подот, па се случува да не болат лактите и колената. Немојте да трпите болки – перницата може да ви помогне, доволно е да ја ставите под колената и да избегнете потенцијална појава на модринки.


Like it? Share with your friends!

4
4 shares, 4 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format