Познатиот спортист се жени со својата полусестра, 11 години ја криеле врската (ФОТО)


Познатиот спортист се жени со својата полусестра, 11 години ја криеле врската…

Ѕвездата на MotoGP трките Мигел Оливеира неодамна се верил со сопствената полусестра Андреја Пименто, со која со години бил во тајна врска.

Славниот португалец и Андреја се запознале кога имале 13 години, а практично цела деценија се во романтичен однос. Дури минатата година и признале на јавноста дека тие се всушност заедно.

Мигел и преубавата бринета сепак не се во крвно сродство – таа е ќерка на втората жена на таткото на Мигел, Кристина.

“Среќен сум што мојот син наскоро ќе ја ожени жената на својот живот”, изјавил таткото на Мигел.

Парот планирал да застане на лудиот камен ова лето, но плановите им ги помрсил календарот на Moto GP трките кои е променет поради пандемијата со коронавирусот.

“Пред љубовта, помеѓу нас постоеше прекрасно пријатлество. Израснавме заедно. Во некој момент сфативме дека тоа е пвоеќе од пријателство – дека тоа е многу силна љубов”, изјавил овој 25-годишен моторциклист.

Двајцата често објавуваат заеднички фотографии на социјалните мрежи, а парот е и на чести патувања – решени да го пропатуваат целиот свет.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format