Познатиот Јутјубер почина на 17 годишна возраст: Неговиот татко се сомнева дека се предозирал


Познатиот Јутјубер почина на 17 годишна возраст: Неговиот татко се сомнева дека се предозирал…

Познатиот Јутјубер и инфлуенсер, Итан Питерс, познат по својот псевдоним “Итан ис Суприм”, починал на 17 годишна возраст.

Неговиот татко Џералд Питерс ги потврдил овие тажни вести за странските медиуми.

Итан Питерс го следеле преку половина милион луѓе на Инстаграм, додека на својот Јутјуб канал има околу 140.000 претплатници.

“Тој само сакаше да ги насмее луѓето и да ги инспирира”, изјавил неговиот татко во соопштението за медиумите, додавајќи дека Итан бил нежна душа отворена кон секој.

Иако официјалната потврда за причината за смртта се уште не пристигнала, Џералд се сомнева дека неговиот син починал од предозирање.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format