Предлог за ручек: Сочни кременадли, меки како путер


Предлог за ручек: Сочни кременадли, меки како путер…

Љубителите на месо, знаат дека кременадлите се врвен избор само кога се сочни и меки. Затоа испробајте го овој рецепт, ви гарантираме дека ќе се воодушевите!

Потребно е:

500 грама кременадли
сол, масло
1 лажичка ајвар
бибер
соја сос
бел лук
1 лажичка пченкарен скроб во прав
1 лажица јаболков оцет
вода

Подготовка

Кременадлите ставете ги во фолии, откако претходно ќе ги исчукате на даска. Во сад ставете оцет и пченкарен скроб, ајвар, бел лук и 50 милилитри вода.

Сето тоа измешајте го без да останат грутки. Издинстаните кременадли прелијте ги со соја сос, додадете 1 лажичка ајвар и уште малку печете ги додека ја постигнат посакуваната боја и текстура.

Ставете ја останатата смеса и гответе уште 2 до 3 минути. Вашите кременадли се готово, а прилогот можете да го подготвите по вашата желба.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format