Таа е најбогатата српска пејачка: Прифатила “непристојна понуда” од богат русин и преку ноќ стана милионерка


Понуда која не се одбива!

Пејачката Катарина Грујиќ никогаш не криела дека потекнува од богато семејство, но и дека не заработувала толку многу што ги “издржувала поранешните момчиња”.

Сега нејзината сметка дополнително ќе се зголеми.

“Нејзиниот татко неодамна продал 12 хектари земја во Црна Гора на еден богат русин. Бидејќи поради обврските е спречен да патува, тој ја замолил Катарина да отпатува во Црна Гора и да ги земе парите од купувачот. Не знам за која сума станува збор, но се работи за неколку милиони евра”, изјавил неименуваниот извор и додал дека “Катерина и нејзината сестра не биле воодушевени од идејата да останат без наследството во Црна Гора”.

Сепак, се предомислила кога пристигнала “непристојна понуда од русин”.

“Таткото им објаснил дека тоа е одлична шанса да дојдат до пари и да започнат некој бизнис во Србија”.

Семејството на убавата пејачка поседува уште неколку недвижнини во Црна Гора. “Нејзиното семејство поседува неколку плацеви на приморјето, имаат и луксузна вила во центарот на Будав во која го поминуваат цело лето, па продажбата на овој имот не им паднала тешко”, додава истиот извор и открива дека нензјиниот имот купувачот од Русија ќе гради етно село.


Like it? Share with your friends!

-1
1 share, -1 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format