Таа е најзгодната баба на светот, мажите ја обожаваат, а тек кога ќе ги видите нејзините гради…ФОТО)


Откри и која е нејзината тајна.

Австралијанката Џина Стјуарт (49), пред неколку години, светските медиуми ја прогласија за најсексипилна баба на светот и од тогаш бројот на следачи на нејзиниот Инстаграм профил постојано расте.

Таа, благодарение на својот атрактивен изглед стана вистинска сензација на интернет, а сега за британските медиуми откри дека поради младоликиот изглед подлегнала на бизарни третмани.

View this post on Instagram

💕Oh hello weekend, do you like this little pink number? 💕

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma) on

Џина дословно се смрзнува на минус 100 степени во посебен третман кој трае три минути и наводно го одржува тонусот на кожата и и дава изглед на двојно помлада девојка.

Најзгодната бааб на светот вели дека на нејзиниот изглед му помага и фактот дека не пие алкохол и кафе и дека нејзината исхрана воглавно е базирана на протеини.

View this post on Instagram

❤️Always kiss me goodnight ❤️

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma) on

Таа сака да се слика во провокативни изданија, поради што Инстаграм еднаш и го блокираше профилот на 10 месеци. Меѓутоа, таа пронашла генијално решенија, па го промнила полот во подесувања, така што Инстаграм сега ја препознава како машко и може да објавува разголени фотографии колку и да посака.

Како изгледа таа, погледнете во продолжение:

View this post on Instagram

💕Do you like my shirt ? 💕

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma) on

View this post on Instagram

💕Love tea time in bed , what’s your favourite tea? 💕

A post shared by Gina Stewart (@worldshottestgrandma) on


Like it? Share with your friends!

1
1 share, 1 point

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format