Трамп номиниран за Нобелова награда за мир


Трамп номиниран за Нобелова награда за мир.

Американскиот претседател Доналд Трамп е номиниран за Нобелова награда за мир за 2021. година.

Дејли Мејл наведува дека Трамп е номиниран само неколку недели откако посредувал во постигнувањето на договор помеѓу Израел и Обединетите Арапски Емирати.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format