Хаос пред Белата куќа: Илјадници луѓе кои протестираа сакале да влезат кај Трамп (ФОТО)


Хаос пред Белата куќа: Илјадници луѓе кои протестираа сакале да влезат кај Трамп (ФОТО)

Белата куќа во САД е ставена под клуч и огромна заштита откако огромен број демонстранти излегле на улица поради убиството на Афроамериканецот Џорџ Флојд од Минеаполис.

Американскиот полицаец Дерек Чавин му клечел на вратот цели 8 минути пред да почине Џорџ Флојд.

Токму поради ова, луѓе ширум САД се кренаа на нозе, а едно од тие места беше и Вашингтон.

Погледнете што се случува таму:

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format