Чудесна маска која ги отстранува влакненцата од женското лице – направете ја бесплатно, еве како


Чудесна маска која ги отстранува влакненцата од женското лице – направете ја бесплатно, еве како…

Оваа маска не само што е погодна за сите типови на кожа, туку ќе ги отстрани и несаканите влакненца од лицето, но ќе ја направи вашата кожа многу помека од претходно.

За подготовка на маската потребно е:

1 домат
Желатин во прав
Сирово млеко
Подготовка и примена:
Направете сок од еден зрел домат
Во чаша ставете 1 лажичка сок од домат
Додадете 1 лажичка желатин во прав
Во чашата доадете 1 лажичка сирово млеко

Сето тоа добро измештајте го и додадете неколку капки мед

Промешајте повторно и маската е подготвена за нанесување. На лицето нанесете дебел слој од маската и оставете го да се исуши.

После тоа отстранете ја од лицето, резултатите се веднаш забележителни.

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format