3 видови на секс кои секој мора да ги проба, вториот жените го обожаваат


Жените се од Венера, мажите се од Марс, но едно нешто за нив е дефинитивно заедничко – уживањето во сексот.

Постојат безброј начини на кои што можете да водите љубов и да уживате, но ако во вашиот сексуален живот ги вклучите овие три видa на секс, тотално ќе “збудалите”, во сосема позитивен контекст.

Романтичен “гурмански секс”

За овој тип на секс ќе ви биде потребно да издвоите малку повеќе време, труд и размислувања, и тоа не само во текот на самиот чин. Најпрво е неопходно да испланирате романтичен состанок и специјално уредување на спалната соба. Само помислете на нежниот сјај на запалените свеќички и сензуалната музика во позадина. Цела вечер градете сексуална тензија а на крајот е конечно и вистинско време за да ослободите низ секс. Токму ова може да се нарече вистински гурмански секс.

Здрав “домаќински секс”

Овој тип на секс има многу помалку “украси” од гурманскиот и главно трае околу 30 минути. После добри 15 или 20 минути предигра и стимулација, време е да се “фрлите” на работа, а после тоа уживајте во мазењето со партнерот. Ваквиот вид на акција се препорачува барем еднаш или два пати неделно.

Секс “на брзина”

Без разлика дали се работи за сексуален однос или орален секс, оваа страствена средба треба да биде брза, по можност помеѓу тесните обврски. Доволни ви се буквално само три минути, а бидејќи сè се одигрува со голема брзина, пожелна е и употреба на лубриканти. Кокосовото масло е одлично за таа прилика, тоа е природно и има одличен вкус!


Like it? Share with your friends!

2
4 shares, 2 points

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format