ВИСТИНСКО ЧУДО: Змии лазат по иконата на пресвета Богородица, ова случување има огромно значење (ВИДЕО)

Од преображение внатре и надвор од Црквата се појавуваат змии. Локалните жители ги нарекуваат змии на Пресвета Богородица. Во источниот дел на Кефалонија, недалеку од...

Skopje

Денес е Свети пророк Илија

Свети Илија беше Евреин. Живееше далеку пред Христа. Потекнуваше од градот Тесвит, по што и беше наречен Тесвиќанец. Кога се роди, околу него татко му...

Skopje

Богородица се појави на небото, мештани веруваат дека пристигна спасот од пандемијата

Богородица се појави на небото, мештани веруваат дека пристигна спасот од пандемијата… Граѓаните во Аргентина се заблагодарија на Богородица за која веруваат дека им пружа...

Skopje

Рождество на Свети Јован Претеча – Иванден

24 јуни/7 јули 2020 лето Господово Денес великиот Претеча, „најголемиот меѓу родените од жена“, „светилникот што ѝ претходи на Светлината“, „војникот што го најави доаѓањето...

F F

Денес е Света Троица – Денес се слави Слегувањето на Светиот дух, а се простуваат сите…

Православната црква и верниците денеска го празнуваат Слегувањето на Светиот дух на апостолите- Света Троица или Духови. Овој празник секогаш се одбележува 50 дена по...

Skopje

log in

reset password

Back to
log in
Choose A Format